Δημοφιλείς αναρτήσεις

Δευτέρα 8 Απριλίου 2013

Ήττα για τους Παμπαίδες

Την ήττα γνώρισαν οι παμπαίδες του Φιλώτα με 18-12 απέναντι στον ΑΟ Κοζάνης.
Η ομάδα του Φιλώτα στη αρχή έπαιζε συγκροτημένη άμυνα και είχε λύσεις στην επίθεση παρ' όλες τις σημαντικές απώλειες. Το ημίχρονο βρήκε τις ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με τον ΑΟ Κοζάνης να προηγείται με 10-9.

Στο δεύτερο ημίχρονο η κούραση κατέβαλε τους παίκτες του Φιλώτα και η οποία ήταν προφανής στην επίθεση, οπού έλειψε το καθαρό μυαλό. Παρά την καλή άμυνα οι παίκτες δεν μπορούσαν να βρουν λύσεις στην επίθεση με αποτέλεσμα να χάσουν στο 2ο ημίχρονο με επιμέρους σκορ 8-3 και τον αγώνα με συνολικό σκορ 18-12.
Πάντως τα αποτελέσματα της δουλειάς των νεαρών παικτών του Φιλώτα φαίνονται κι από το σκορ που ήταν καλύτερο από του 1ου γύρου και μάλιστα ενώ ο αγώνας έγινε στην έδρα των αντιπάλων.
Φιλώτας Μ.Π.Σ: (Κιοσές Μόσχος) Πιχτράκης Νίκος, Τουτζάρης Κων/νίνος(3), Καλομηνίδης Δημήτρης, Ράντογλου Σπύρος (4), Μπεκιάρης Γεώργιος, Κιοσές Δημήτριος(3), Ζαρογιάννης Ιωάννης(2), Παπαδόπουλος Πασχάλης.