Δημοφιλείς αναρτήσεις

Παρασκευή 28 Νοεμβρίου 2014

Με αποσκευές γεμάτες από χρυσά μετάλλια και πολύ καλά σχόλια η επιστροφή του «Shogun»

Με απροσδόκητη συμμετοχή με πάνω από 700 αθλητές και 76σωματεία ανά την Ελλάδα καθώς επίσης και συμμετοχή Κυπριακής αποστολής όλων των ηλικιών πραγματοποιήθηκε το Σάββατο και την Κυριακή 22 και 23 Νοεμβρίου 2014 το Πανελλήνιο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Πολεμικών Τεχνών «Μυγδονία» σε συνεργασία με την Ομοσπονδία μας Ε.Ο.Π.Τ και τον Δήμο Λαγκαδά.
Tο αθλητικό κέντρο Λαγυνών Λαγκαδά κατάλληλα διαμορφωμένο με tatammi βάθρα βραβεύσεων, έτοιμο να υποδεχτεί αφ ενός τους αθλητές που συνοδεύονταν από τους προπονητές τους, αλλά αφετέρου τους γονείς συγγενείς φίλους αθλητών και όποιον άλλο ήθελε να παρακολουθήσει την αθλητική διοργάνωση. Για άλλη μια φορά κυριάρχησε το ευ αγωνίζεσθε, η πειθαρχία ακόμη και στις πιο αυθόρμητες μικρές ηλικίες ενώ όλοι ανεξαρτήτως χειροκρότησαν τους αθλητές τόσο κατά τη διάρκεια των αγωνισμάτων όσο και κατά τη
βράβευση, απονομή μεταλλίων και διπλωμάτων. Από αυτή τη μεγάλη αθλητική γιορτή των Πολεμικών Τεχνών δεν γινόταν να μην δήλωνε το παρών του ο Αθλητικός Πολιτιστικός Σύλλογος Φλώρινας SHOGUN. Οι αθλητές του αγωνίστηκαν με τόλμη, σθένος για τη διάκριση και την κατάκτηση ενός μεταλλίου προσφέροντας σε όλους τους παρευρισκομένους στιγμές χαράς και συγκίνησης Άψογοι όπως ακριβώς αρμόζει σε ένα σύλλογο εμπειρίας είκοσι εννέα χρόνων. Για άλλη μια φορά κατάφερε να τιμήσει την πόλη του και να ακουστεί πέρα από το νομό. Οι αθλητές του συλλόγου μας που ξεχώρισαν , διακρίθηκαν και κατέκτησαν από μια θέση στο βάθρο

ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
ΚΑΤΑ(KARATE-DO) στην κατηγορία -35kgr κατέκτησε την 1η θέση σε μια εντυπωσιακή εμφάνιση. Χρυσό

ΒΕΛΙΔΟΥ ΕΡΡΙΚΑ

ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Αγωνιστικό
ΚΑΤΑ (KARATE-DO semi -contact) στην κατηγορία -35kgr και κατέκτησε την 1η θέση Χρυσό

ΒΕΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Αγωνιστικό
ΚΑΤΑ (KARATE-DO semi -contact) στην κατηγορία -35kgr κατέκτησε την 1η θέση Χρυσό

ΜΕΤΑΞΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Αγωνιστικό
Πρώτη του συμμετοχή
ΚΑΤΑ (KARATE-DO semi -contact) στην κατηγορία -35kgr και ήρθε ισοπαλία παίρνοντας το πρώτο του χρυσό μετάλλιο

ΦΑΡΑΝΤΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Αγωνιστικό
ΚΑΤΑ (KARATE-DO semi -contact) στην κατηγορία -35kgr και κατέκτησε επάξια την 1η θέση Χρυσό

ΤΣΟΥΡΛΙΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Αγωνιστικό
ΚΑΤΑ (KARATE-DO semi -contact) στην κατηγορία -30kgr και πήρε την 2η θέση Ασημένιο

ΓΚΕΛΗ ΜΑΡΙΑ Αγωνιστικό
ΚΑΤΑ (KARATE-DO semi -contact) στην κατηγορία -50kgr και κατέκτησε την 2η θέση Ασημένιο