Δημοφιλείς αναρτήσεις

Τρίτη 8 Οκτωβρίου 2013

Φ.Σ.Φ.ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ

Το Σαββάτου 5 Οκτωβρίου  2013 ο Αριστοτέλης  έδωσε το δεύτερο παιχνίδι του  για φέτος και γνώρισε την ήττα  από τους Διόσκουρους Κοζάνης    με σκορ 34-49.Η παιδική ομάδα του Αριστοτέλη  ξεκίνησε τον αγώνα δυνατά παίζοντας καλή άμυνα αλλά έχοντας πρόβλημα στην επίθεση. Έτσι το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε στο 5-12.

Στο 2ο δεκάλεπτο η επιθετική απόδοση των παιχτών ανέβηκε και σε συνδυασμό με  την πολύ καλή άμυνα ο  Αριστοτέλης  κατάφερε να μειώσει και να κλείσει το ημίχρονο
17-20.Η καλή άμυνα συνεχίστηκε και στο 3ο δεκάλεπτο  αλλά τα άσχημα ποσοστά της ομάδας στο